Nieuws

01-02

Voor Unitas/Perspectief stond opnieuw een belangrijke wedstrijd op het programma in de strijd om directe handhaving. In eigen huis kwam Dalto/Klaverblad Verzekeringen op bezoek. In Driebergen had Unitas/Perspectief in de tweede speelronde al gewonnen van de promovendus, maar sindsdien had Dalto/Klaverblad Verzekeringen laten zien dat het een lastig te bespelen ploeg is. Overwinningen op DVO/Transus en PKC/Vertom onderstreepten dat beeld. Voorafgaand aan het duel had Unitas/Perspectief acht punten, Dalto/Klaverblad Verzekeringen stond op zes, al moest die ploeg nog een wedstrijd inhalen tegen DOS’46/VDK Groep. Met een overwinning zou Unitas/Perspectief echter een belangrijke stap zetten op de ranglijst.

In een bomvolle Sypel, met ook veel meegereisd publiek uit Driebergen, floot het arbitrale duo voor het begin van de wedstrijd. Erik van Brenk koos voor zijn vertrouwde basisopstelling, al begon Unitas/Perspectief ditmaal met de vakken andersom. In de aanval startten Matté Lipke, Daan Reijgersberg, Femke Faber en Meike van Hout. In de verdediging stonden Kris Boere, Mike van Boven, Renee Havenaar en Lynn Bijkerk.

De spanning was direct voelbaar. Al na tien seconden kreeg Unitas/Perspectief een strafworp, na een overtreding van Bastian van Essen. Matté Lipke bleef koel en zette de thuisploeg vanaf de stip op 1-0. Dalto/Klaverblad Verzekeringen reageerde snel en nam via een schot en een kleine kans de leiding. Renee Havenaar bracht Unitas/Perspectief met een fraaie omdraaibal weer op gelijke hoogte, maar Dalto/Klaverblad Verzekeringen sloeg opnieuw toe via een doorloopbal en twee schoten op rij: 2-5.

Mike van Boven zorgde met een doorloopbal voor de aansluiting, maar Dalto/Klaverblad Verzekeringen bleef in deze fase veel herhalen en had de organisatie goed staan. Unitas/Perspectief kwam moeilijker tot aanvallende rebounds. Desondanks wist de thuisploeg het duel te kantelen. Matté Lipke scoorde tweemaal achter elkaar en ook Mike van Boven was trefzeker met twee schoten, waardoor Unitas/Perspectief op een 7-5 voorsprong stond. Dalto/Klaverblad Verzekeringen bleef echter rustig en kwam via een vrije bal en uiteindelijk een schot weer langszij: 7-7.

Het duel bleef stroperig, met weinig grote kansen en veel balverlies aan beide kanten. Met nog iets minder dan acht minuten te spelen in de eerste helft nam Erik van Brenk een time-out. Die leek effect te hebben, want Lynn Bijkerk schoot Unitas/Perspectief opnieuw op voorsprong. Dalto/Klaverblad Verzekeringen antwoordde direct, waarna Matté Lipke en Mike van Boven ieder weer scoorden. Toch leek Dalto/Klaverblad Verzekeringen met een minimale voorsprong de rust in te gaan, nadat het twee keer toesloeg. In de slotseconden van de eerste helft bracht Daan Reijgersberg Unitas/Perspectief alsnog langszij en zo stond het 11-11 bij rust.

Na rust liet het eerste doelpunt even op zich wachten. Verdedigend stond Unitas/Perspectief goed, maar aanvallend bleef het zoeken. Na ruim vier minuten was het Mike van Boven die de ban brak met zijn vijfde doelpunt van de avond. Niet veel later volgde ook zijn zesde, waarmee Unitas/Perspectief een gaatje sloeg: 13-11. Dalto/Klaverblad Verzekeringen bleef aanklampen en kwam via een doorloopbal terug, maar Daan Reijgersberg en Lynn Bijkerk zorgden opnieuw voor een voorsprong van drie: 15-12, het eerste verschil groter dan twee doelpunten in de wedstrijd.

Dalto/Klaverblad Verzekeringen probeerde het ritme te breken met wissels. Zo werd Bastian van Essen, die volledig aan de ketting lag bij Matté Lipke naar de kant gehaald en kwam Karin van den Brink in het veld. Dit had effect en de Driebergenaren kregen opnieuw aansluiting via de stip. Femke Faber hield Unitas/Perspectief op twee verschil, maar Dalto/Klaverblad Verzekeringen gaf niet op en bleef aan het elastiek. Met nog iets meer dan tien minuten te spelen was het verschil weer teruggebracht tot één doelpunt. Jeroen Boonstra, in aanvallend opzicht ingevallen voor Kris Boere, bracht met een schot opnieuw lucht, maar Dalto/Klaverblad Verzekeringen bleef telkens antwoorden.
In de ultieme slotfase fase stond Mike van Boven op. Met een spectaculaire doorloopbal, achterstevoren met één hand, zette hij Unitas/Perspectief weer op voorsprong. Even later volgde ook zijn achtste van de avond, waarmee het 19-17 werd. Unitas/Perspectief kreeg kansen om het verschil verder uit te bouwen, maar verzuimde dat te doen. Dalto/Klaverblad Verzekeringen kwam nog eenmaal terug tot één doelpunt en kreeg zelfs nog een vrije bal in de slotminuten, maar die werd gemist. De laatste minuten waren zenuwslopend maar Dalto/Klaverblad Verzekeringen maakte geen gelijkmaker meer: het laatste schot draaide uit de korf en Unitas/Perspectief speelde de bal slim uit. Zo trok de thuisploeg met 19-18 aan het langste eind en pakte het twee zeer belangrijke punten in de strijd om directe handhaving.



Ook Unitas/Perspectief 2 kende een succesvolle avond. Na de winst tegen DSC 2 smaakte dat naar meer en in een doelpuntrijk duel werd Dalto/Klaverblad Verzekeringen 2 met 33-27 verslagen.

Volgende week wacht opnieuw een cruciale wedstrijd voor Unitas/Perspectief. Dan gaat de selectie op bezoek bij hekkensluiter Blauw-Wit in Amsterdam. Voor de Amsterdammers is winst noodzakelijk om zicht te houden op handhaving, terwijl Unitas/Perspectief bij een overwinning een grote stap kan zetten richting directe handhaving.

Doelpunten: Mike van Boven 8, Matté Lipke 4, Lynn Bijkerk 2, Daan Reijgersberg 2, Renee Havenaar 1, Femke Faber 1, Jeroen Boonstra 1

Foto's WVZ Fotografie

Samenvatting Unitas/Perspectief - Dalto/Klaverblad Verzekeringen

Wedstrijden terugkijken:

Unitas/Perspectief - Dalto/Klaverblad Verzekeringen

Unitas/Perspectief 2 - Dalto/Klaverblad Verzekeringen 2


Sponsoren